Hypotéky

Hypotéky


Hypoteky reka.cz

Hypotéky jsou dnes běžnými způsoby financování nemovitostí. Pokud se chystáte  k pořízení hypotéky rádi vám nabídneme tu nejvýhodnější? Využijte naše bezplatné služby. Na základě kvalifikovaného srovnání hypoték vám najdeme a zprostředkujeme takovou, která nejlépe odpovídá vašim individuálním nárokům. Získáte tak úvěr na bydlení přesně podle svých představ a potřeb.

Hypotéky 

Provedeme srovnání hypoték a najdeme pro vás tu nejlepší
Jsme profesionálové a v oboru pracujeme již 25 let.  Nabízíme zprostředkování úvěrů na bydlení. Díky své znalosti trhu s hypotékami pro vás najdeme takovou, která nejlépe odpovídá vašim individuálním potřebám.

Využíváme přitom nabídek téměř dvaceti různých finančních ústavů, zahrnujících desítky jednotlivých produktů. Pořizujete-li si úvěr na bydlení, vždy vás detailně seznámíme s nabízenými možnostmi a jejich konkrétními podmínkami.

Kromě profesionálního srovnání hypoték zajistíme také jejich zprostředkování. Díky tomu ušetříte mnoho vlastního času a námahy. Naše služby jsou přitom pro vás zdarma. Jako zprostředkovatelé získáváme svou odměnu ze zisku daného finančního ústavu.

Nabízíme širokou paletu hypotéčních produktů
Portfolio produktů nabízených naší společností pro vás představuje široký výběr možných variant. Rádi vám zprostředkujeme pořízení americké hypotéky, která není účelově vázána. Součástí naší nabídky je také tak zvaná Australská hypotéka, umožňující získat zajímavou slevu z úrokové sazby.

Zajistíme pro vás i refinancování hypotéky. To vám dává šanci získat aktuálně nejlepší možnou úrokovou sazbu. Banky také často – pod tlakem možnosti přechodu k jinému finančnímu ústavu – nabídnou svým klientům zlepšení podmínek hypotéky.

Hypotéky
Hypoteční úvěr je pro řadu lidí jediná možnost, jak sehnat peníze na vlastní dům nebo byt. Hypotéku ale nemusí být určena jen na koupi bydlení, hypoteční úvěr jde využít i na rekonstrukci nebo modernizaci stávající nemovitosti. Při výběru hypotéky se lidé často zajímají jen o úrokovou sazbu. Cenu hypotéky ale ovlivňuje také délka fixace, doba splácení a řada dalších parametrů. Porovnání nabídek zvládne naše srovnání hypotečních úvěrů. Využít můžete i naše hypoteční kalkulačky, s refinancováním pomůže kalkulačka refinancování hypotéky. Pokud budete mít ohledně hypotéky nejasnosti, obraťte se na odborníky z naší hypoteční poradny. Méně…
Kromě klasických účelových hypoték na bydlení můžete čerpat také takzvanou americkou hypotéku, kterou lze použít na cokoli. Neúčelové hypotéky nabízejí i nebankovní společnosti. Využívají je častěji lidé, které banky odmítly. Nebankovní hypotéky bývají dražší než obyčejné hypotéky. Podrobnosti najdete v sekci americká hypotéka.

Hypotéky: Kolik dostanete

Kolik vám banka půjčí, závisí na hodnotě zastavované nemovitosti – hypotéka je vždycky jištěná zástavním právem k nemovitosti, nejčastěji bytu nebo domu, jehož koupi nebo renovaci chcete hypotékou financovat. Zástavou ale může být i jiná nemovitost, která se nachází na území České republiky.

Na koupi nemovitosti většinou hypotéka nestačí, je potřeba mít ještě jiné zdroje peněz. Dnes už banky neposkytují stoprocentní hypotéky, tedy půjčky, které by se rovnaly hodnotě nemovitosti, poměr půjčky k hodnotě nemovitosti (loan to value ratio – LTV) bývá nejčastěji 70, 80 nebo 85 procent. Čím vyšší LTV, tím vyšší bývá zpravidla i úrok.

Je ale třeba mít na paměti, že hodnota nemovitosti není její kupní cena. Hodnotu stanová odhadce při odhadu nemovitosti, velmi často bankovní odhadce hodnotu nemovitosti stanovuje nižší, než je kupní cena – samozřejmě to ale může vyjít i naopak.

Hypotéka: Úroky

Při výběru hypotéky se většina lidí zajímá o výši úrokové sazby. Úrokové sazby, na které banky lákají klienty, ale nejsou konečné, především se sjednávají – fixují jen na několik let (pokud nejde o plovoucí neboli float hypotéku, která se váže na některou z úrokových sazeb České národní banky). Kolik skutečně hypotéku zaplatíte, ovlivňuje tedy řada faktorů. Jde například o:

Délku fixace. Existují dvě možnost. První je hypotéka s pevným fixačním obdobím, což znamená, že po dobu fixace (například pěti let), bude úroková sazba stejná, pak klient s bankou vyjednává o nové sazbě (případně refinancuje, tedy převádí hypotéku k jiné bance, která mu nabídne lepší podmínky). Obecně platí, že hypotéky s kratší fixací mají nižší úrokovou sazbu. Druhým typem je hypotéka s plovoucí (floatingovou) sazbou, kdy je výše úroků závislá nejčastěji na některé ze základních úrokových sazeb centrální banky.
LTV – čím větší je poměr půjčky k hodnotě nemovitosti, tím vyšší obecně bývá úroková sazba.
Délku splácení – délka splácení ovlivňuje výši měsíčních splátek i to, o kolik nakonec hypotéku přeplatíte.
Účel úvěru – účelové hypotéky bývají levnější než americké (neúčelové) hypotéky.
Kromě úroků zaplatíte bance také například poplatek za vyřízení nebo poplatek za vedení účtu.

Splátky hypotéky zatíží rodinný rozpočet na několik let. Vyplatí se vědět, jakou částku budete muset měsíčně platit – s výpočtem měsíčních splátek si poradí naše hypoteční kalkulačka. Máme také kalkulátor, se kterým snadno propočtete, kolik ušetříte, pokud půjdou úrokové sazby dolů, nebo kolik budete muset připlatit, jestliže budou růst.

Co financovat hypotékou?

Účelovou hypotéku lze využít především na financování bydlení. Tím se rozumí:

stavba nemovitosti
koupě nemovitosti
rekonstrukce a modernizace nemovitosti
Někdy (zejména na méně finančně náročné rekonstrukce) se víc než hypotéka vyplatí úvěr ze stavebního spoření. Pokud stavební spoření máte, spočítejte si, jestli by pro vás tento typ financování nebyl vhodnější. Pomůže naše kalkulačka.

Pokud už hypotéku máte a narazili jste na výhodnější nabídku, prověřte si, jestli se vyplatí refinancování hypotéky. Pomůže kalkulačka refinancování hypotečního úvěru.

Zdroj: http://www.penize.cz/hypoteky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com