Detail nemovitosti

Prodej pozemku Kopidlno. - Kopidlno

  • Prodej pozemku Kopidlno.
  • Kopidlno bonita

Na prodej 1 453 725,-Kč Kč/m2 

Prodej pozemku Kopidlno. Prodej zemědělských pozemků v obci Kopidlno.okr. Jičín.Prodej zemědělských pozemků Kopidlno okr.Jičín, o výměře 41.535m2 Prodej zemědělských pozemků v obci Kopidlno o výměře 41.535 m2 V obci je plná občanská vybavenost, železniční i autobusové spojení (Prodej pozemku Kopidlno)Kopidlno je město v okrese Jičín, v Královéhradeckém kraji, zhruba 13 km jihozápadně od Jičína, u hranic s okresem Nymburk Středočeského kraje. Město leží v nadmořské výšce 219 m podél silnice spojující Poděbrady a Jičín: Tento hlavní tah prochází přes Hilmarovo náměstí, kde lze odbočit na Mladou Boleslav. Nachází se zde také zastávka vlaků na trase Nymburk – Jičín. V Kopidlně žije přes 2 tisíce obyvatel.[1] Městem protéká říčka Mrlina.

Už z daleka viditelnou dominantou Kopidlna je cukrovar, resp. jeho komín. Právě s velkou plánovanou kapacitou cukrovaru souvisí i velikost nádraží. Cukrovar však nikdy nebyl uveden do provozu: Jeho dokončení se krylo se Sametovou revolucí, vliv plánovaného hospodářství už se neprojevil. Samotné budovy cukrovaru prošly demolicí[3], firma Cukrovar Kopidlno tu působí jako teplárna. Samotný areál je dnes považován za brownfield.[4] Podobně jako cukrovar, chátrá i přilehlé nádraží a jeho vybavení: lokomotiva[5] i celá vlečka do Libáně, která pamatuje už 125 let.[6]

Sídliště pro zaměstnance cukrovaru ovšem vzniknout stačilo. S tím také souvisela i demografie města: Původní představy o pracovním uplatnění a následné rozčarování vedlo, jako u mnohých jiných měst, k zestárnutí populace, jak mnohé mladé rodiny odešly za prací jinam. Tak mohla vzniknout těsnější spolupráce s okolními obcemi, i několik kilometrů vzdálenými: Vesnice ušetřily na administrativě, město slouží větší populaci. V roce 2008 proběhla první etapa výstavby chodníků v okolních obcích, plánuje se připojení obcí na městský vodovod. Naopak zůstávají nevyřešeny kanalizace a připojení obcí k čističce odpadních vod. Ve správě města je nyní mnoho majetku, na jehož plnohodnotnou správu nemá dostatek prostředků: Jakékoli investice do nového vybavení, požadované nejen ze stran obcí, je tedy spíše bolestnou otázkou „komu vzít“, než „komu dát“. I proto, z hlediska občanské vybavenosti a kultury, nyní občané spíše využívají služeb z Poděbrad nebo Jičína, než místních.

Obecní úřad sídlí na náměstí, v nově zrekonstruované budově. Poskytovány zde jsou administrativní služby nejen samotnému městu a jeho přidruženým vesnicím, ale z titulu pověření[7] i dalším samosprávným obcím, což z něj dělá oblastní centrum.

Dopravní dostupnost je nadprůměrná: Snadno se lze autem dopravit na nákupy do Poděbrad nebo Jičína po ose JZ-SV, vlakem zase za prací do automobilky Škoda v Mladé Boleslavi, případně až do Prahy. Další dostupná automobilka je TPCA na jih v Kolíně. Hlavní silniční tah 32 kvalitou i šířkou navazuje na hradeckou dálnici, jde proto také o vyhlášenou trasu motorkářů. Na náměstí silnici kříží silnice II/280 na Mladou Boleslav a Nový Bydžov. Do města zajíždí několik autobusových spojů z různých směrů.

V zámeckém parku působí zavedená zahradnická škola s dobrou tradicí.

Umístění nemovitosti
Přiložené soubory

Makléř Karel Křeček

Karel Křeček kontakt www.reka.cz
  • Mobil : 775-11-22-33

Dobrý den , jmenuji se Karel Křeček a jsem jednatel společnosti REKA GROUP s.r.o. reality–finance. Na českém relitním…
Zjistit více

Kontakt

Loading...
 

Similar Properties

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com